Yaşlıların emekli maaşına el koyan çete çökertildi

 ankara  da , yalnız yaşayan kimsesiz vatandaşların  emekli  maaşlarını , korkutarak ve kandırarak ellerinden alan  çete  çökertildi. Jandarma nın yaptığı geniş kapsamlı operasyonda 5 kişi tutuklandı.

haber7
0

Ankara İl Jandarma Komutanlığı , yapılan istihbarat çalışmaları sonucu , kimsesiz ve yalnız yaşayan  yaşlı  vatandaşların  emekli  maaşlarını , korkutarak ve kandırarak ellerinden alan , kredi çektirerek borçlandıran bir grubun faaliyet gösterdiği bilgisine ulaşıldığını bildirdi.

Jandarma ekipleri yaptıkları incelemelerde ,  ankara  ili Yenimahalle ilçesi Memlik Mahallesi ndeki elektrik ve suyu olmayan bir gecekonduda , yalnız başına sefalet içinde yaşayan 1939 doğumlu Ayperi Togay isimli bayanın babasından kalan ve kendisine ait bin 500 TL  emekli  maaşının , yaklaşık 2 yıldır her ay , şüpheliler tarafından tehditle ve yaşlılığından istifadeyle kandırılarak elinden alındığını saptadı. Şüphelilerin , her ay başında mağdurenin evine otomobille gelerek ,  yaşlı  kadını tehditle araca bindirerek ve  yaşlı  kadını her ay değişik banka şubelerine götürerek maaşını çektirdikten sonra kendisine 30-40 TL vererek , kalanını aldıkları ve mağdureyi evine gönderdikleri belirlendi. Yine mağdurenin , korkudan kimseye bir şey söyleyemediği , kendisinin açlık ve sefalet içerisinde yaşadığı tespiti üzerine , konuyla ilgili  ankara  Cumhuriyet Başsavcılığı na bilgi verilerek , talimatları doğrultusunda şahısların yakalanması için çalışmaların başladığı vurgulandı.

Bütün incelemelerin ardından harekete geçen  ankara  İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =