Zehir çetesi böyle çökertildi

 Hatay  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri , 8 ilde eş zamanlı yürüttüğü operasyonlarda piyasa değeri 2 milyon TL bulan eroin ele geçirdi.

haber7
0

Hatay Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri , 8 ayrı ilde eş zamanlı olarak yürüttükleri operasyonlarda piyasa değeri 2 milyon TL bulan eroin ele geçirdi.

Hatay ,  Hakkari  ,  Ağrı  ,  Erzurum  ,  Malatya  ,  Mersin  ,  Gümüşhane ve Kars  illerinde yaklaşık 1 yıldır sürdürülen operasyonda  uyuşturucu  madde ticareti yapan  suç örgütü  çökertildi. Ekiplerin son olarak Antakya merkez , Samandağ ,  Mersin  ve  Hakkari  illerinde düzenledikleri eş zamanlı operasyon sonucunda 250 kilo 833 gram eroin maddesi ele geçirdi.

6 KİŞİ TUTUKLANDI

İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Ekipleri ile farklı illerdeki güvenlik güçlerinin ortaklaşa düzenledikleri operasyonlar kapsamında  uyuşturucu  madde ticareti yapan 28 kişi hakkında yasal işlem başlattı. Adli mercilere sevk edilen 6 kişi hakkında tutuklama kararının alındığı operasyonlarda halen gözaltına alınan şebeke üyelerinin sorguları sürdürülüyor.

KAÇAK SİGARALARA DA EL KONULDU

Gerçekleştirilen operasyon kapsamında  Ağrı  da 53 kilo 354 gram ,  Hakkari  de 129 kilo 624 gram ,  Erzurum  da 40 kilo 863 gram ve Gümüşhane de 26 kilo 972 gram eroin maddesi ele geçirilirken aynı operasyonda  Ağrı  da 2 bin 300 paket ,  Malatya  da 11 bin 900 paket ve Kars ta 7 bin 800 paket olmak üzere 22 bin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =