Düzce depreminin 13. yılı

Hayatını kaybedenler , depremin meydana geldiği 18.58 de  sirenler  eşliğinde anıldı

haberturk
0

12 Kasım 1999  düzce  depreminde hayatını kaybedenler , felaketin meydana geldiği 18.58 de  sirenler  eşiliğinde anıldı.

Düzce Belediyesi önünde toplanan vatandaşlar , "Depremi unutmadık , unutturmayacağız" ve "Sağlam binalar istiyoruz" yazılı pankartlar ve el fenerleriyle Anıtpark a yürüdü.

Atatürk Anıtı nın önünde toplanan grup adına konuşan  düzce  Depremzedeler Derneği Başkanı Ayşegül Şenol Can , felaketin 13. yılında hayatını kaybeden vatandaşları saygı ve rahmetle andıklarını söyledi.

Şenol , 17 Ağustos Marmara ve 12 Kasım  düzce  depremlerinde ayakta kalan binaların onarım sürelerinin sona erdiğini anımsatarak , şöyle konuştu:

"Ağır hasarlı binaların acilen ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Orta hasarlı binaların onarım süresi bitti. Bu binalara çözüm getirilmesini , yerel yönetimlere ruhsat verme sorumluluğundan kaynaklanan yapı denetimi görevini hatırlatmak istiyoruz. Başta prefabriklerden atılanlar olmak üzere insan onuruna yakışır , sağlıklı ve güvenli konutlarda yaşamak her insanın hakkıdır. Depremi asla unutturmadık ve asla unutturmayacağız."

Grup , hayatını kaybedenler için depremin meydana geldiği 18.58 de  sirenler  eşliğinde saygı duruşunda bulundu.

AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =