Yazıcı: Doğubank ta kaçak telefonları araştırıyoruz

 Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı  ,  doğubank  ta  kaçak  olarak ülkeye şu ya da bu şekilde getirilen ürünleri araştırdıklarını ifade etti.

haber7
0

İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCÜ) ile Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü (UNCTAD) nün organize ettiği Gelişmekte Olan Ekonomilerde Kriz Sonrası Finans , Ticaret ve Yatırım: Sürdürülebilir Büyüme Modelleri ve Yaratıcı Endüstrilerin Rolü konulu toplantının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan  Yazıcı  ,  kaçak  telefonlara dair denetimi 60 görevli tarafından yapıldığını aktardı.  Yazıcı  , bu minvalde  doğubank  ta bulunan bütün dükkanlara bakıldığını kaydederken , Vergisi ödenmemiş , ithalatı yapılmamış şu ya da bu şekilde getirilmişse piyasaya satılan ürün var mı , o denetleniyor. Sonuçları henüz almadım , tahminim akşam bildirilir. dedi.

Kırtasiye ürünlerine dair denetimlerle ilgili sorulara karşılık da  Yazıcı  , daha eğitim ve öğretim sezonu başlamadan piyasada çocukların kullanacağı materyalleri incelediklerini açıkladı.  Yazıcı  , şöyle devam etti:

Kullanım bakımından , sıhhat bakımından , ihtiva ettiği unsurlar bakımından sağlığa zararlı mı değil mi diye elde ettiğimiz verileri ilgili kurumlarla paylaştık. Onu ithal eden ve üreten firmalar nezdinde gerekli belirlemeler yapıldı , bunların bir kısmı piyasadan toplandı. Şu an biz o ilanlarla bilirkte geçen sene yapılanların tamamını şu an internet sitemize koyduk. Sitemize girerseniz , hangi ürünlere denetim yaptığımızı görürsünüz. O ürünleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =