milliyet
0

ONUR TURAN/İHA

Dilek Çakan , henüz 21 yaşında ve hem bedensel hem de zihinsel özürlü. Geçtiğimiz ay kaptığı  enfeksiyon  nedeniyle kaldırıldığı özel bir hastanede  32 gün  boyunca yoğun bakımda tutuldu. Çakan , burada tamamlanan tedavisinin ardından bugün taburcu edilmesine karar verildi.

YATALAK KIZA BÜYÜK EZİYET“HASTANE 300 TL AMBULANS PARASI TALEP ETTİ”

Hasta yakınları yüzde yüz yatalak ,  özürlü  olan ve yanında  oksijen tüpü  bulundurmak zorunda olan Çakan’ı eve götürmek için ambulans talebinde bulundu. Ancak hastane yetkilileri taburcu ettikleri hastalara ambulans tahsis etmediklerini talep halinde ise 300 lira ücret ödemek zorunda olduklarını söyledi. Bunun üzerine hasta yakınlarını pare talebi karşısında adeta çileden çıktı.

7  SAAT  HASTANE KORİDORLARINDA BEKLETİLDİ

Hastane ile yapılan görüşmelerin sonuç vermemesi üzerine genç kız yakınları tarafından bir araba bagajında evine götürüldü. Yaklaşık 7  SAAT  hastane koridorlarında beklemek zorunda kaldıklarını ileri süren baba Hüsamettin Çakan , “Kızım Dilek Çakan 32 gündür bu hastanede yatıyor. Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’nden özel olarak kendileri ambulans ile aldılar. Şuanda çocuğum yoğun bakımdan çıktı. Aramadığım ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =