Alfa Romeo nun Konsept Yıldızı İstanbul da

 Tofaş  çatısı altında yer alan  Alfa   Romeo  , 4C GTA adını taşıyan süper kompakt coupe konseptiyle  İstanbul  Autoshow Fuarı nda otomobil tutkunlarının beğenisine sunuldu.

haber7
0

Alfa  Romeo  4C GTA ,  850  kg den az toplam ağırlığı , arka orta konumlu motoru ve arkadan itişli yapısıyla gerçek bir asfalt canavarı hakkında önemli ipuçları sunuyor.

200 HP lik 1.8 litrelik motora ve TCT otomatik şanzımana sahip radikal tasarımlı ve  karbon  fiber gövdeli  Alfa   Romeo  coupe konsepti , yepyeni modellerin gösterişli habercisi olması bakımından büyük önem arz ediyor.

Son dönemde uluslararası pazarlarda satışa sunduğu  Alfa   Romeo   Giulietta  ve  MiTo  modelleriyle atağa kalkmaya başlayan ve gelecek 2 sene içinde birçok yeni modeli peşpeşe tanıtmaya hazırlanan  Alfa   Romeo   nun  4C GTA adını taşıyan  Konsept  otomobili ,  İstanbul  da otomobil severlerin karşısına çıktı.

Orta arka konumlu , 1.8 litre hacimli ve turbo beslemeye sahip  Alfa   Romeo  4C GTA nın 200 HP lik güç ünitesinde , turbo gecikmesini önleyen devrimsel nitelikte süpürme kontrol sistemi gibi teknolojik unsurlar yer alıyor. 4 kg/HP lik muhteşem bir güç/ağırlık oranına sahip  Alfa   Romeo  4C GTA , ilk olarak  Alfa   Romeo   MiTo  modelinde kullanılmaya başlanan TCT otomatik şanzımanla motorun ürettiği gücü arka tekerleklerine iletiyor. 0-100 km/s hızlanmasını 5 saniyenin altında tamamlayan ve 250 km/s nin üzerinde son hıza erişebilen  Alfa   Romeo  4C GTA , azami çevikliği ve yol tutuşu garanti eden son derece sofistike bir süspansiyon (önde yüksek dört bağlantılı ve arkada ise MacPherson) düzenine sahip. Arkadan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =