Çanakkale Boğazı nı yüzerek geçecekti

Cumhuriyet Bayramı ve meme kanserine dikkati çekmek için ,  Çanakkale   Boğazı  nı boydan boya  yüzerek  geçmeye çalışan rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu nun denemesi olumsuz hava şartları nedeniyle yarım kaldı.

hurriyet
0

Lapseki nin Şekerkaya mevkisinden antrenörü eski milli yüzücü Serdar Sanrı ile denize giren Sunaçoğlu , kuvvetli lodos ve yağış nedeniyle Karacaören köyü yakınlarında karaya çıkmak zorunda kaldı.

Çanakkale ye gelerek gazetecilere açıklama yapan Sunaçoğlu , umduklarından daha hızlı yüzdüklerini , 3 kulaçtan 2 sinin boşa gideceğini düşündüklerini ancak suyun kendilerini yormadığını söyledi.

Denize girdikten sonraki 3-4 saatlik dilimde sorun yaşamadığını dile getiren Sunaçoğlu , Bir ara hava patladı. Kara bir bulut geldi üzerimize çöktü. O sırada gök gürültüsü , fokurdayan bir su , karşıdan yüzüne vuran dalgalar... Antrenörüm Serdar Sanrı ile tamam bu iş olmayacak dedik. Daha fazla risk almaya gerek yok dedim. Sahile doğru yüzmeye başladık. O sırada birbirimizi kaybettik. Çünkü önümüze bir sis çöktü dedi.

Sunaçoğlu , bu sırada biraz paniklediğini belirterek , Serdar hocam çıktı mı , çıkmadı mı? Ben çıkayım mı , çıkmayayım mı? O arada ikilem yaşadım. Biraz daha yüzmeye devam ettim. Ondan sonra kıyıya doğru kendimi atmaya çalıştım. O sırada tabii sahilden gelen dalga da vuruyor. Kıyıya çıkmam kolay olmadı. Bir yerden çıktım. Daha sonra karaya çıktığım yerin Karacaören köyü yakınları olduğunu öğrendim. Köylüler sağ olsunlar beni karşıladı diye konuştu.

Alper Sunaçoğlu ,  Çanakkale   Boğazı  nı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =