Farkı yaratan sunum
Etiketler:

Özge Uzun , dört yıldır Güne Merhaba programıyla CNN Türk seyircisinin karşısına çıkıyor. Bu sezon ona Deniz Bayramoğlu da eşlik ediyor. Hafta içi her sabah 06.00-09.00 saatleri arasında yayın yapan ikili için gün 02.30 da başlıyor.

hurriyet
0

Sabah programı sunmak , nasıl bir disiplin gerektiriyor?  
Deniz Bayramoğlu: Yaptığımız iş; gazetecilik , mesaisi olmayan bir iş. Temel iş disiplini ve mantık anlamında çok farklı şeyler yapmıyoruz diğer arkadaşlarımızdan. Ama gece 02.30 da , 03.00 te uyanmak sıkıntı yaratıyor tabii. Bu da biraz biyolojik saatle alakalı.
Özge Uzun: Sabah haberciliği aslında çok keyifli ama bir o kadar da zor. Gece 02.30 da uyanmaya herkes kolay kolay alışamaz. Bazıları şöyle düşünüyor; Oh ne güzel , işleri 09.00 da bitiyor , bütün gün onlara kalıyor! Ama bu sağlıklı bir durum değil maalesef. Mümkün olduğunca günlük uykumuzu birazcık daha fazla alarak ayakta kalmaya çalışıyoruz.
Tatile çıktığınızda ‘normal yaşama adapte olmakta zorlanıyor musunuz?
Özge Uzun: Tabi... Tatile çıktığında normal insanlar gibi sabah saatlerinde uyanmaya alışıyorsun. O yüzden işe döndüğümüz ilk zamanlarda da biyolojik saatimiz sarsılıyor.

O SAATİN BAŞKA BİR ENERJİSİ VAR
Bu olağan dışı çalışma saatlerinde işe nasıl motive ediyorsunuz kendinizi peki?
Özge Uzun: Ben gece çalışmayı severim. Gecenin güne dönmesi , günü aydınlatmak , insanlara günaydın demek , onlara gülümsemek... Bunlar motive ediyor beni.
Deniz Bayramoğlu: Özge nin söyledikleri tamamen doğru , özellikle şu kısmı; insanlara bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =