Kaddafi nin sonunu paylaştılar

 libya  diktatörünün son saatlerinde yanında bulunan yandaşları da , liderleri gibi infaz edilmiş

haberturk
0

DIŞ HABERLER SERVİSİ

İnsan Hakları İzleme Örgütü , yayınladığı son raporla ,  libya  diktatörü Kadafi nin son saatlerinin bilinenden daha kanlı olduğunu ortaya çıkardı.

Diktatörün Ölümü:  sirte  de Kanlı İntikam başlığı ile hazırlanan 50 sayfalık rapora göre ,  Misrata  dan gelen muhalif milisler  Kaddafi  ile birlikte pek çok yandaşını da  sirte  de canlı olarak yakaladı. Ancak açıklanan rapora göre diktatörün taraftarları da , işkence edilip öldürülen  Kaddafi  ile aynı sonu paylaştı.

Raporda , infaz edilenler arasında  Kaddafi  nin oğlu Mutasım ın da olduğu belirtiliyor. Yaralı olarak ele geçirilen Mutasım  Kaddafi  ,  sirte  den  Misrata  ya götürüldü ve burada öldürüldü.

66 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ
Rapora göre ,  Kaddafi  nin son dakikalarında yanında bulunan konvoydaki 66 kişi de , yakınlardaki Mahari Oteli ne götürüldü ve burada infaz edildi. Raporla birlikte hazırlanan bir belgeselde , otel yakınlarında , cep telefonu ile muhalif militanlar tarafından çekilmiş bazı görüntülere yer verildi.

Görüntüler , muhaliflerce hakarete uğrayan  Kaddafi  yandaşlarını gösteriyor. Belgeselin ilerleyen bölümlerinde , otel bahçesindeki  Kaddafi  yandaşlarının görüntüleri ile yakınlardaki bir morgda çekilen bazı fotoğraflar eşleştiriliyor ve ceset fotoğraflarının oteldeki Libyalılar a ait olduğu net ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =