milliyet
0

MUĞLA’nın  Bodrum  İlçesi Yalıkavak Beldesi’nde belediyeye ait  Arıtma   tesisi  terfi istasyonunda tamir için indikleri 10 metrelik çukurda fenalaşan 28 yaşındaki Levent İyigün ile onu kurtarmak isteyen arkadaşı 32 yaşındaki Harun Güney , burada biriken gazdan zehirlenip hayatını kaybetti. İlk incelemede işçilerin metan gazından zehirlendikleri belirlendi.

Olay ,  Bodrum  İlçesi Yalıkavak Beldesi Küdür Yarımadası’ndaki belediye ait  Arıtma   tesisi  terfi istasyonunda bugün öğlen saatlerinde meydana geldi. Terfi istasyonunda biriktirilen atık suların bulunduğu çukurdaki bir arızanın giderilmesi için Levent İyigün yaklaşık 10 metre derinliğindeki çukura , evli ve bir  çocuk  babası Harun Güney’in kullandığı vinçle indi. Bir süre sonra İyigün , burada biriken gaz nedeniyle fenalaştı , arkadaşının kötü olduğunu gören Harun Güney de hemen çukura indi. Ancak iki işçi ,  baygınlık  geçirip atık su havuzuna düştü.

Arkadaşları , öğle yemeğine gelmeyen Güney ve İyigün’ü cep telefonlarından aradı , yanıt alamayınca da olay yerine geldi. Atık su havuzunun bulunduğu çukura bakan arkadaşları , iki işçinin cesetlerini gördü.

CESETLERİ  AKUT  VE İTFAİYE ÇIKARTTI

Gözyaşlarına boğulan işçiler durumu jandarma ve itfaiyeye bildirdi. Terfi istasyonuna gelen itfaiye ekipleri , Sadettin Uslu liderliğindeki  AKUT  ekibiyle iki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =