milliyet
0

Zonguldak  Valiliği  , bazı yaygın basın organlarında yayımlanan ”Zonguldak’taki 2 kadın yıllardır çöpten geçiniyor” haberine konu olan kadınların kendilerine ait evleri ile gelirliği olduğunun belirlendiğini , gerçek anlamda da muhtaçlıklarının bulunmadığı kanaatine varıldığını bildirdi.

Valilik’ten yapılan yazılı açıklamada , haber sonrasında çöp toplayarak geçimini sürdürdüğü iddia edilen her  iki   kadınla  da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü uzmanlarının görüşme yaptığı belirtildi.

Haberde adı geçen Fatma Öztürk’ün isminin Günnahar Öztürk olduğunun belirlendiği vurgulanan açıklamada , şunlar kaydedildi: ”Öztürk’ün eşinin emekli olduğu , halen kömür işiyle uğraştığı , kendisinin de  Bağ-Kur  primi ödediği , kendilerine ait evde yetişkin ve özel işlerde çalışan  iki  oğluyla birlikte oturdukları tespit edilmiştir. Yine haberde geçen Hayriye Arslan’ın eşinin 1972’de meydana gelen grizu faciasında vefat eden eşinden 900 lira  emekli maaşı  aldığı , kendisine ait evde evli ve emekli olan oğluyla yaşadığı belirlenmiştir. Sonuç olarak her  iki  kadının da  sosyal güvenlik  şemsiyesi altında olduğu , birlikte ikamet ettikleri aile bireylerinin de özel işlerde çalıştığı , bu nedenle gerçek anlamda yardıma muhtaç olmadıkları , görüntülerdeki alanın çöp alanı olmadığı , dökülen hafriyattan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =