Türker: Amaç Rusya ile aramızı bozmak

 Demokratik Sol Parti  (DSP)  Genel Başkanı Masum Türker  ,  Suriye  uçağının Esenboğa Havalimanı na indirilmesiyle  Suriye  nin değil , doğrudan  Rusya  nın hedef alındığını iddia etti.

haber7
0

Türker , Türkiye ye bu istihbaratı verenlerin esas amacının Türkiye nin  Rusya  ile de ilişkilerini  bozmak  olduğunu savundu.

Türker , partisinin Eskişehir İl Başkanlığı nda düzenlediği basın toplantısında , gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.  Türker  , özellikle son bir yılda komşu ülkelerle ilişkilerinin bozulduğunu ileri sürdü. Türkiye nin komşularıyla sıfır sorun politikasının şimdi bir sorunlar yumağına dönüştüğünü kaydetti.

Moskova dan havalanıp Şam a giden  Suriye  uçağının Ankara ya indirilmesinin , asıl Türkiye ile  Rusya  arasında sorunlara neden olduğunu kaydeden  Türker  , Türk dış politikasında yanlışlar yapıldığını iddia etti. Normal bir sivil uçakta bir silah taşınmasını iddia etmek önce o uçağın kalktığı havaalanının bulunduğu ülkeyi suçlamaktır. diyen  Türker  , şöyle dedi: " Aslında o uçakla  Suriye  değil , doğrudan  Rusya  hedef alınmıştır. Bu nedenle kendilerine bu istihbaratı verenlerin esas amaçlarının Türkiye nin  Rusya  ile de ilişkilerini  bozmak  olduğu açıkça ortaya çıkmaktadır. Aslında Türkiye nin  Rusya  yla olan ilişkilerini bozma sebebi , Rus gemisinden atılan  füze  ile uçağımızın düşürülmüş olmasının bir türlü açığa kavuşturulmamasıdır.  Rusya  nın fonksiyonunun saklanmasından dolayı Türkiye nin  Rusya  ya karşı bir zafiyeti olduğu açıkça ortaya çıkmıştır. Türkiye , maalesef Haçlı Seferi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =