Suriye deki olaylarda 47 kişi öldü

 Suriye  de rejime bağlı güçlerin ülke genelinde muhaliflere yönelik ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 47 kişinin öldüğü bildirildi.

haber7
0

Londra merkezli  Suriye  İnsan Hakları İzleme Örgütü (SNHR) , güvenlik güçlerinin sabahtan bu yana savaş uçakları , helikopterler ve tank desteğinde İdlib ve çevresinde gerçekleştirdiği operasyonlarda 23 kişinin hayatını kaybettiğini , bölgede operasyonların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Örgüt , Şam ın banliyölerinde 5 , Humus ta 6 , Dera da 8 , Halep te 3 , Hama ve Deyru z Zor kentinde de birer  kişi  olmak üzere ülke genelinde toplam 47 kişinin öldüğünü bildirdi.

Öte yandan güvenlik güçlerinin Şam ın Kabun bölgesine baskınlar düzenlediğini ve çok sayıda kişinin gözaltına alındığını belirten  Şam Haber Ağı  (SNN) , ordu birliklerinin Guta Şarkiyye bölgesi ile Rankus beldesindeki yerleşim birimlerini top ateşine tutması sonucu çok sayıda evin hasar gördüğünü duyurdu.

Savaş uçaklarının başkentin Duma bölgesini bombaladığını aktaran SNN , Guta Şarkiyye bölgesinde Özgür  Suriye  Ordusu (ÖSO) ile ordu birlikleri arasında çatışmalar yaşandığını , ölen ve yaralananlar olduğunu aktardı.

Humus kentinin Halidiye semtine top ateşi başladığını kaydeden SNN , kentin birçok mahallesinin güvenlik güçlerince kuşatıldığını ve iki ordu arasında şiddetli sokak çatışmaları yaşandığını vurguladı.

İdlib in  Maarretu Numan  ,  Han Şeyhun  ,  Kefer Batna  ve  Serakib  beldelerinin savaş uçaklarınca bombalandığını ve top ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =