Şehitlerin naaşları memleketlerine uğurlandı

Patlamada  şehit  olan 6 askerden 3 nün naaşı , Malatya da düzenlenen törenin ardından  memleketlerine  uğurlandı. 3 askerin cenazesi ise kimlik tespiti için Ankara  GATA  ya gönderildi.

haber7
0

Tunceli de askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada  şehit  olan 6 askerden 3 nün naaşı , Malatya da düzenlenen törenin ardından  memleketlerine  gönderildi.

Jandarma Uzman Çavuş Cuma Karadavut , Jandarma Komando Çavuş Ramiz Demir ve Jandarma Er Mümin Koca nın Türk bayrağına sarılı  naaşları  , cenaze nakil aracıyla  Malatya 7. Ana Jet Üssü Komutanlığı  tören alanına getirildi.

Basına kapalı gerçekleştirilen törene ,  şehit  Cuma Karadavut un ailesinin yanı sıra Malatya Valisi Vasip Şahin , AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin , Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Sayın ile askeri yetkililer ve emniyet mensupları katıldı.

Şehitlerin öz geçmişlerinin okunduğu törende , Malatya Müftüsü Yusuf Gül şehitler için dua okudu. 3 askerin naaşı , törenin ardından uçakla  memleketlerine  gönderildi.

Şehit Ramiz Demir in Afyonkarahisarlı , Cuma Karadavut un Yozgatlı , Mümin Koca nın ise Manisalı olduğu belirtildi. Patlamada  şehit  olan diğer 3 askerin cenazelerinin ise kimlik tespiti için Ankara  GATA  ya gönderildiği öğrenildi.

Tunceli de dün düzenlenen terörist saldırıda 2 si uzman çavuş , 4 ü er , biri sivil vatandaş olmak üzere 7 kişi  şehit  olmuştu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =