milliyet
0

-  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin  ,  polis  Akademisi’nde idarenin notlara herhangi bir müdahalesinin olmadığını belirterek , ”İdare kararı ile derslerden başarılı sayılan öğrenci bulunmuyor” dedi.

BDP  Şırnak  Milletvekili Hasip Kaplan’ın yazılı soru önergesini yanıtlayan  Şahin  , hemen hemen tüm üniversitelerde uygulanan ”Bağıl Değerlendirme Sisteminin (BDS)”  polis  Akademisi’nde de uygulandığını vurguladı.

Bu sistemde değerlendirmenin , öğretim elemanının yaptığı ölçme sonucu verdiği notlara göre yapıldığını ifade eden  Şahin  , ”Bu değerlendirme sisteminde bir öğrencinin başarısı , o öğrencinin içinde bulunduğu gruptaki diğer öğrencilerin başarı düzeyleri ile bağlantılı bir şekilde oluşmakta ve değerlendirme , grubun ortalaması ile istatistiksel bir hesaplama metodu olan standart sapmanın kullanıldığı özel bir hesaplama yöntemi ile yapılmaktadır” ifadesini kullandı. MNetBanner

Şahin , bir öğrencinin derste başarılı olup olmadığının , öğretim elemanlarının verdiği notlar kapsamında yapılan hesaplamalar sonucunda belirlendiğini , idarenin notlara herhangi bir müdahalesinin bulunmadığını kaydetti.

Yarıyıl sonu sınav limitinin  polis  Akademisi’nde 50 olarak belirlendiğini ifada eden  Şahin  , yönerge değişikliğiyle bu barajın tamamen kaldırıldığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =