Kaçak akaryakıta online takip geliyor

 son dakika  haberleri">Kaçak  ve kayıt dışı akaryakıtla mücadele için geniş çaplı , yeni bir izleme ağı kurulacak.  son dakika  haberleri">EPDK Başkanı Hasan Köktaş  , Akaryakıtın Türkiye ye ithal edildiği andan itibaren  son dakika  haberleri">online   takip  edeceklerini açıkladı.

haber7
0

Akaryakıt , yurda getirildiği gemilerden indiği andan rafineri-dağıtım şirketi ve bayiye kadar anlık bilgilerle kontrol altında tutulacak.

Kayıt dışı ve  son dakika  haberleri">Kaçak  akaryakıtla mücadele için yeni bir izleme sistemi oluşturuluyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Hasan Köktaş , Türkiye nin akaryakıt kaçakçılığı sorununu çözmek için Türkiye de tüketilen tüm akaryakıtın üretildiği veya Türkiye ye ithal edildiği andan itibaren  son dakika  haberleri">online   takip  edileceğini söyledi. Bunun için akaryakıtın ithal edildiği gemilerden bayiye kadar olan tüm hareketler , rafineri-dağıtım şirketleri de dahil olmak üzere kurulacak otomasyon sistemi ile anlık takibe alınacak.

Basın mensuplarıyla Karadeniz deki HES projelerini inceleyen Başkan Köktaş , burada gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Akaryakıt kaçakçılığı ile ilgili faz 1 ve faz 2 olarak ifade edilebilecek iki aşamalı bir çalışma yaptıklarını belirten Köktaş , ilk fazda uydu sistemi içeren GPS ile bayilerden anlık satış verilerinin alındığını söyledi. İkinci faz olarak akaryakıt depoları ve antrepoların da  takip  kapsamına alınacağını vurgulayan Köktaş , alacakları tedbirleri şöyle açıkladı: "Gemilerden akaryakıtın boşaltıldığı andan itibaren otomatik bir sayaç sistemiyle dolaşımdaki akaryakıtı  takip  etmeyi içeren sistem üzerine çalışıyoruz. Bununla ilgili TÜBİTAK la tasarımı yaptık , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =