FIFA dan gelen haber Juve yi sarstı!

Serie A da geçtiğimiz sezonu şampiyon tamamlayan ve bu sezon Devler Ligi nde mücadele edecek olan  juventus  , Antonio Conte nin cezasına ilişkin  fifa  dan  gelen  haberle sarsıldı.

haber7
0

Şikeyi örtbas ettiği gerekçesiyle İtalya Futbol Federasyonu tarafından 10 ay men cezası alan  juventus  Teknik Direktörü Antonio Conte ,  fifa  dan  gelen  haberle sarsıldı.

FIFA dan yapılan açıklamada , İtalyan teknik adamın dosyasının Disiplin Kurulu tarafından incelendiği belirtilirken 10 aylık cezanın , tüm uluslararası karşılaşmaları ve özel maçları da kapsadığının altı çizildi.  fifa  dan  gelen  bu haberle sarsılan Conte , bu kararla birlikte Serie A karşılaşmalarının yanısıra Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarında da yedek kulübesinde yer almayacak.

Yaz aylarında iki savcılık tarafından yürütülen soruşturma ile ortaya çıkartılan şike skandalı İtalya Futbol Federasyonu nun verdiği cezalarla sonuçlanmıştı. İtalya Futbol Federasyonu Disiplin Komitesi , 2010-2011 sezonunda Serie B de mücadele eden Siena yı çalıştırdığı dönemde , Novara-Siena ve Siena-Albinoleffe karşılaşmalarındaki şikeyi bildiği halde , yetkili makamlara bildirmeyen Conte ye 10 ay hak mahrumiyeti cezasını uygun bulmuştu.

(sporx)

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =