milliyet
0


Cumhurbaşkanı  Abdullah Gül  ,  Çankaya Köşkü  nde  Gabon  Cumhurbaşkanı Ali Bongo Ondimba ile ortak basın toplantısı düzenledi.  Gül  , burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bir gazetecinin "Suriye  konusunda  Birleşmiş Milletler Özel Temsilcisi Kofi Annan’ın temasları var , Suriye’de şiddetin durması için çaba sarf ediliyor , ancak bu çabalar ne kadar yeterlidir , ne kadar sonuç verir?" şeklindeki sorusu üzerine  Gül  , şunları söyledi:

"Bu çabaların hiçbiri yeterli değil. Maalesef Kofi Annan’ın ilk ziyaretleri ve ilk açıkladığı plandan bu güne , sözüm ona ateşkesin sağlandığı günden bu yana , şiddetli çatışmalar devam etmekte , şehirler daha  çok  bombalanmakta. Maalesef sivil  insanlar   çok  daha fazla öldürülmekte ve göç de hızlanmakta. Daha önce söylediğimiz , Suriye’yi bugünlerde görmek istemezdik , ama maalesef  Suriye  o günlere gelmiştir. Bundan sonra ne  yapılırsa  her şey  çok  geçtir ve yapılan her şey de  çok  azdır. Bunu söylemekten büyük üzüntü duyuyorum , ama işleri bu noktaya gelmeden bütün bunları söylediğimiz için bugün bunları söylüyorum. Yapılacak şey gerçeği kabul edip , meşruiyeti tamamen kaybolmuş bir yönetim var , kendi halkını bu kadar bombaladıktan sonra , bu kadar ölümlerden sonra , süratli şekilde yapılacak şey halkın iradesinin ortaya konacağı yeni bir yönetimdir." ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =