Bingöl de büyük bir faciadan dönüldü

 Bingöl  ün Yedisu ilçesinde 2 köy ve bağlı 5 mezranın kullandığı yola çığ düştü. Olayın gece geç saatlerde meydana gelmesi muhtemel faciayı önledi

haber7
0

İlçeye bağlı Elmalı köyü sınırlarında , Gelincik ve Arpacık mezraları arasındaki bölgeye gece saat 02.00 sularında çığ düştü. Çığın 2 köy ve 5 mezranın kullandığı yola gece saatlerinde düşmesi , olası bir faciayı önledi.

Araç ve yaya trafiğine kapanan yolda yaklaşık 25 metre yükseklikte kar yığınlarının oluşması , çığın ne kadar büyük olduğunu gözler önüne serdi.

Olayı duyar duymaz bölgeye gelerek incelemelerde bulunan İlçe Özel İdare Müdürü Cevdet Sedal , çığın gece düşmesinin muhtemel bir facianın önüne geçtiğini belirterek , kapanan yolun açılması için iş makinelerinin çalışmaya başladığını ifade etti.

İsmail Geçen adlı köylü ise , "Bu çığ insan ve araç trafiğinin yoğun yaşandığı bu yolda gündüz düşmüş olsaydı büyük bir olasılıkla can kaybı olabilirdi. Allah a şükür ölü veya yaralı yok. Sağ olsun yetkililerimiz de olay yerine gelerek gerekli çalışmalara başladı" şeklinde konuştu.


 
 
    
 
 


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =