Sagopa Kajmer ve eşine soruşturma

 Sagopa  ve eşi Esen Güler konserlerinde ses ve ışık sistemlerini düzenleyen organizatöre küfür ettikleri iddia ediliyor.

phphaberci
0

Sagopa  Kajmer  olarak bilinen rap müzik sanatçısı Yunus Özyavuz , eşi ve bazı hayranları hakkında ,  Kajmer  in Trabzon da vereceği konserin ses ve ışık sistemini düzenleyen organizatöre , hakaret ettikleri , iftirada bulundukları ve hedef gösterdikleri iddiasıyla  soruşturma  başlatıldı.

MİTİNGLERDE SES IŞIK DÜZENLEMESİ YAPIYOR

Profesyonel Production Group adıyla organizasyon hizmeti veren Haydar Sümer , avukatı Sibel Suiçmez aracılığıyla Trabzon Cumhuriyet Savcılığına verdiği suç duyurusu dilekçesinde , siyasi partilerin mitingleri ile konserlerde , sahne ışık ve ses düzenlemesi yaptığını belirtti.

SAGOPA ALGILAMA SORUNU YAŞAMIŞ

Geçen aralık ayında rap müzik sanatçısı Yunus Özyavuz ve eşi Esen Güler Özyavuz un menajeri Yılmaz Şenol ile Ordu , Giresun ve Trabzon da verilecek konserlerde sahnenin ses ve ışık gibi hizmetlerinin sağlanması konusunda anlaştığını kaydeden Sümer , anlaşma çerçevesinde , Özyavuz un Ordu ve Giresun da verdiği konserde bu hizmetleri sunduğunu bildirdi.

Sümer , suç duyurusu dilekçesinde , Giresun daki konserde Özyavuz un algılama problemi yaşadığı için sahnede sorun çıkardığını ancak buna rağmen konserin yapıldığını savundu.

SAGOPA NIN EŞİNDEN KÜFÜR

Bu konser sonrası Yunus Özyavuz un 5 Aralık 2010 da Trabzon daki Atatürk Kültür Merkezi nde vereceği konser için sahneyi hazırladığını anlatan Sümer , ses sistemiyle ilgili çıkan tartışmada , Özyavuz un eşi Esen Güler Özyavuz un kendisine ve Trabzon a küfürler savurup sahneyi terk ettiğini öne sürdü.

Yunus Özyavuz un da menajeri Yılmaz Şenol un telefonundan kendisini arayıp bağırarak küfür ettikten sonra konseri iptal ettiğini savunan Sümer , daha sonra telefon numarasını Özyavuz un sosyal paylaşım sitesi twitter yazımından alan bazı kişilerin Türkiye , Hollanda ve Almanya dan arayarak kendisine tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu iddia etti.

Haydar Sümer , çiftin Trabzon daki konseri iptal ettikleri için hayranlarınca gösterilecek tepkinin önüne geçmek amacıyla kendisini suçlu gibi göstermeye çalıştıklarını ve twitter dan gerçeğe aykırı açıklamalarda bulunduklarını da savunarak , Özyavuz çifti ile kendisini telefonda arayıp küfür eden ya da hakaret içerikli mesaj atan bazı hayranları hakkında , hakaret , iftira ve hedef gösterme suçlarından yasal işlem yapılmasını istedi.

SAVCILIK İFADELERİNİ ALACAK

Sümer in dilekçesini değerlendiren Trabzon Cumhuriyet Savcılığı da şüpheliler hakkında  soruşturma  başlattı.

Savcılığın , halen süren  soruşturma  kapsamında , Özyavuz çiftinin ifadelerinin alınabilmesi amacıyla adreslerinin tespiti için Trabzon İl Emniyet Müdürlüğüne yazı yazdığı öğrenildi.


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =