Telefon dolandırıcısı toprak ağası çıktı

Telefonla vatandaşları dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan çete lideri Ali F. nin (32)  Şanlıurfa  da köy  ağası  olduğu ve 3 bin 500 dönüm arazisi olduğu belirlendi.

haber7
0Telefonla aradıkları vatandaşlara kendilerini  Cumhuriyet Savcısı  ve emniyet teşkilatı çalışanı olarak tanıtıp , hesap numaralarına para aktarmalarını sağlayan çeteye yönelik operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. Üç ayda 1 milyon 820 bin liralık dolandırıcılık yaptığı belirlenen zanlıların evlerinde yapılan aramalarda , bin 200 sim kart ele geçirildi. Altı ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alınan zanlılar arasında 3 bin 500 dönümlük araziye sahip Urfalı bir  toprak   ağası  da var.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri , telefonla dolandırıcılık yapıldığı şikayetleri üzerine harekete geçmiş ve  İstanbul  ile  Şanlıurfa  üzerinden çalıştıkları belirlenen çeteyi , 6 ay teknik ve fiziki takibe almıştı. Takip sürecinde , çete üyelerinin banka hesaplarından para çektikleri belirlenen 150 kişi , farklı tarihlerde gerçekleştirilen operasyonlarla gözaltına alınmış , adliyeye sevk edilen bu kişilerden 55 i ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =