Ergin: Önce çalışmanın çerçevesini görmek lazım

 Adalet Bakanı Sadullah Ergin  , 250. maddeyle ilgili değerlendirme yapmasının doğru olmayacağını söyledi.  Ergin  , önce bir çalışma varsa bu  çalışmanın   çerçevesini   görmek  lazım. Ondan sonra değerlendiririz dedi.

haber7
0Ceyhan ilçesinde bir takım açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Adana ya gelen  Ergin  , havalimanında basın mensuplarının sorularıyla karşılaştı. 250. maddeye ilişkin bir soruya  Ergin  , "Şu anda ortada olmayan bir şey için değerlendirme yapmam doğru olmaz.  Önce  bir çalışma varsa bu  çalışmanın   çerçevesini   görmek  lazım. Ondan sonra değerlendiririz. Böyle ayak üstü konuşularak , değerlendirilecek bir husus değildir." dedi.

Sadece  250. madde  değil , mevzuatta değişen şartlara göre yenileşme yapmanın yasama organın vazifelerinden birisi olduğuna işaret eden Bakan  Ergin  , "Bu çerçevede ihtiyaç duyulan alanlarda bir değişim geçmişte de yapıldı , bugün de yapılır , gelecekte de yapılacaktır. O açıdan önce , olacaksa böyle bir değişikliğin  çerçevesini  gördükten sonra , üzerinde konuşmak daha doğru olur. Ezbere yapılan değerlendirmelerin çoğu yanlıştır." açıklamasını yaptı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube (KOM) ekiplerince Ceyhan ilçesinde , "Bir savcıyı cinayet zanlısı ve 10 bin paket kaçak sigara" ile yakalamasına yönelik bir soruya ise Bakan  Ergin  , "Şu aşamada bir şey söylemem. Süreci beraberce takip edeceğiz." cevabını verdi. Vali Hüseyin Avni Coş , Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz , AK Parti İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı ve diğer yetkililer tarafından karşılanan  Ergin  , daha ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =