Alfa Romeo yu bir Türk tasarlıyor!

Hollanda da yaşayan  Türk  tasarımcı Uğur Şahin , İtalyan otomobil üreticisi  Alfa   Romeo  ya yaptığı yeni tasarım ile dikkatleri çekiyor.

haber7
0Geçtiğimiz son birkaç yılda Pininfarina tarafından tasarlanan  Alfa   Romeo  2uettottanta ,  İtalyan şasi üreticisi Zagato  tarafından geliştirilen  Alfa   Romeo  TZ3 Corsa ve Bertone imzası taşıyan yenilikçi  Alfa   Romeo  Pandion gibi dikkat çekici konseptlere , şimdi de bir  Türk  tasarımcının imzasını taşıyan  Alfa   Romeo  C12 GTS ekleniyor.

Yaklaşık 6 yıla yakın bir zamandır tasarım alanında faaliyet gösteren ve kendi adını taşıyan tasarım stüdyosuyla Hollanda da faaliyet gösteren Uğur Şahin imzalı  Alfa   Romeo  C12 GTS , futuristik tasarım unsurlarıyla dikkati çekiyor.

Alfa  Romeo  C12 GTS adını verdiği yeni tasarımıyla ilgili olarak bir açıklama yapan  Türk  tasarımcı Uğur Şahin , Bu tasarımın temel amacı otomobilin organik çekiciliğini kaybetmeden ve  Alfa   Romeo  nun alışılagelmiş tasarım dilini daha keskin çizgiler ve yüzeylerle bir araya getirerek yepyeni bir perspektif ve bakış açısıyla yeniden yorumlamaktır dedi.

Bir bütün olarak statik konumda bile hareket ediyor izlenimi veren tasarıma sahip  Alfa   Romeo  C12 GTS , ikonik  Alfa   Romeo  ızgarasından doğarak otomobilin arka tarafına doğru akıp giden ve etrafını çevreleyen organik çizgileriyle dikkat çekiyor. Ön tarafın tasarım şekli aracın ön kısmını sportif ve agresif olmakla birlikte çekici kılan iki ayrı şekil birleşiminden oluşuyor.  Alfa   Romeo  C12 GTS in profilindeyse otomobilin üst ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =