Şanlıurfa Finlandiya Cumhurbaşkanını ağırlayacak

 Şanlıurfa  ya yurt dışından , cumhurbaşkanlığı düzeyinde ilk defa bir devlet büyüğü geliyor. 30 Mart 2011 de  Finlandiya  Cumhurbaşkanı eşiyle birlikte  Şanlıurfa  ya gelecek.

haber7
0

Şanlıurfa ya 30 Mart 2011 de gelmesi beklenen  Finlandiya  Cumhurbaşkanı Tarja Halonen e eşi Pentti Arajarvi ve  Finlandiya  nın Ankara Büylükelçisi Kirsti Eskelinen de eşlik edecek.  Şanlıurfa  nın tarihi ve turistik yerlerini gezecek olan  Finlandiya  Cumhurbaşkanı ve eşi , aynı günün akşam saatlerinde kentten ayrılacak.

Finlandiya Cumhurbaşkanı Tarja Halonen in  Şanlıurfa  gezisi öncesi programı belirlemek için  Finlandiya  nın Ankara Büylükelçisi Kirsti Eskelinen ve beraberindeki 8 kişilik heyet bugün  Şanlıurfa  Belediye Başkan Vekili Ahmet Al ı ziyaret etti. Programla ilgili detayları Ahmet Al ile görüşen  Finlandiya  nın Ankara Büylükelçisi Kirsti Eskelinen , programda herhangi bir değişiklik olmazsa 30 mart saat 10 ,30 da cumhurbaşkanının  Şanlıurfa  da olacağını söyledi.  Finlandiya  Cumhurbaşkanı Tarja Halonen un  Şanlıurfa  Belediyesi ni de ziyaret edeceğini belirten Ankara Büylükelçisi Kirsti Eskelinen e Ahmet Al , "Bundan memnuniyet duyarız.

Finlandiya Cumhurbaşkanı Tarja Halonen ve eşini Urfa da ağırlamaktan onur duyarız" ifadelerini kullandı  Finlandiyalı heyetin ziyaretinin sonunda  Şanlıurfa  Belediye Başkan Vekili Ahmet Al ,  Finlandiya  nın Ankara Büyükelçisi ve beraberindeki 8 kişilik heyete  Şanlıurfa  ya özgü çeşitli hediyeler verdi.


 
 


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =