milliyet
0

19 Mayıs ilçesinde belediyede işçi olarak çalıştığı dönemde mide kanserine yakalanınca 2009 yılında malulen emekli edilen üç  çocuk  babası Abdullah Kabadayı’nın (48) , iyileştiği gerekçesiyle  emekli maaşı  kesildi.

19 Mayıs Belediyesi’nde işçi olarak çalışan Kabadayı , 2008 yılında mide kanserine yakalandı. Rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmeye başlayan Kabadayı , 2009 yılında malulen emekli oldu. Ancak Kabadayı’nın  emekli maaşı  , ”iyileştiği” gerekçesiyle  Sosyal Güvenlik Kurumu  (SGK) tarafından kesildi. Emekli edildiği için belediyeden ilişiği kesilen , sosyal güvencesi olmadığı için de tedavisini karşılayamayan Kabadayı , yetkililerden yardım bekliyor.

Kabadayı , AA muhabirine yaptığı açıklamada , rahatsızlığı nedeniyle geçirdiği ameliyat sonucu midesinin yüzde 75’inin alındığını , ardından  kemoterapi  tedavisi görmeye başladığını belirtti.

Radyoterapi tedavisi de gördüğünü anlatan Kabadayı , ”Tedavim devam ederken ve hasta takip programında olmama rağmen 8 ay önce iyileştiğim gerekçesiyle emekli maaşım kesildi. Emekli maaşım kesildiği için sosyal güvencem de ortadan kalktı. Hastaneye gidip kontrollerimi yaptıramıyorum. Emekli edildiğim için eski işime de dönemedim. Zaten dönecek olsam da sağlık durumum elverecek durumda değil. Emekli maaşım olmadığı için evimi geçindiremiyorum , çok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =