milliyet
0

Fatih TURAN/TRABZON , (DHA)

 TRABZON’da konserlerde ses sistemi kuran şirket sahibi Haydar Sümer , kendisine hakaret ettiği iddiasıyla mahkemelik olduğu rap müzik sanatçısı Yunus Özyavuz’un , Ak Parti’nin ’Gençlik Şöleni’ne geleceğini öğrenince yerel gazeye ’Edep ya hu’ başlığıyla ilan verdi.

Haydar Sümer ile  Sagopa   Kajmer  olarak tanınan rapçi Yunus Özyavuz , 3 Aralık 2010 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen konserde başladı. Şarkıcı Özyavuz , ses sitmenideki sornular nedeniyle Haydar Sümer ile tartıştı ve salonu terketti. Haydar Sümer , şarkıcı Özyavuz’un kendisine hakaret ettiğini ve bu hakaretlerini internet ortamında da sürdürdüğünü ileri sürerek hakkında suç duyurusunda bulundu. Rap müzik sanatçısı Yunus Özyavuz hakkında Trabzon 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’nde , 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

MNetBanner

Haydar Sümer , mahkemelik olduğu Yunus Özyavuz’un bu pazar günü Hüseyin Avni Aker Stadı’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı Ak Parti’nin ’Gençlik Şöleni’nde sahneye çıkacağını öğrenince yerel Günebakış Gazetesi’ne ’Edep be yahu’ başlığıyla  tepki   ilanı  verdi.

İlanda , şarkıı Yunus Özyavuz’un Trabzonlulara hakaret ettiğini ileri süren Haydar Sümer , "Bu sanatçı ne edeple Trabzon’a gelip konser ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =