Emekli memurları sevindirecek proje

Memurların  Emekli  aylığı bağlanma süresinin en aza indirilmesi amacıyla başlatılan  hizmet takip projesi  nde (HİTAP) sona gelindi.

haber7
0

Devlet memurlarının tüm bilgilerinin saklanması , elektronik ortamda izlenerek gereksiz yazışmaların ve zaman kaybının önlenmesi ve  Emekli  aylığı bağlanma süresinin en aza indirilmesi amacıyla başlatılan  hizmet takip projesi  nde (HİTAP) sona gelindi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre , devlet memurlarının hizmetlerine ilişkin bilgiler , kurumlarınca tutulduğundan SGK da bulunmuyor. Gerek emeklilik talebinde bulunulması gerekse memuriyet görevlerinden ayrılarak diğer statüler kapsamında çalışmaya başlamaları halinde , memurların emeklilik işlemleri ve hizmet birleştirmesi için gerekli belge ve bilgileri son defa çalıştıkları kurumlardan isteniyor. Bu nedenle yazışmaların posta yoluyla yapılması , işlemlerin geç sonuçlanmasına , bu durum da zaman ve iş gücü kaybına , dolayısıyla mağduriyetlere neden oluyor.

Bu olumsuzlukları sona erdirmeyi hedefleyen SGK , devlet memurlarının tüm bilgilerinin saklanması , elektronik ortamda izlenerek gereksiz yazışmaların ve zaman kaybının önlenmesi ve  Emekli  aylığı bağlanma süresinin en aza indirilmesi amacıyla On Line Kesenek ve Emeklilik Projesi başlattı.

5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu nun yayımlanarak yürürlüğe girmesi üzerine , kanunun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =