Trabzonspor un büyük projesi

TRABZONSPOR’un  büyük  hayali olan  Akyazı  projesinde dolgu çalışmaları devam ederken , bordo mavililer Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ni de bu projeye dahil ederek en az 60 milyon liralık bir gelirin de kapısını açtı.

milliyet
0

Ömür AVCI/TRABZON ,(DHA)

Trabzon’un  Akyazı  Beldesi’nde 40 bin kişilik stadyum , marina , restoranlar ve  konaklama  tesislerinin yer alacağı  Akyazı  projesinde dolgu aşaması devam ediyor. Bordo mavili kulüp , Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde bulunan kulüp idari binası ile antrenman ve sosyal tesisleri de projeye dahil ettirmek için  TOKİ  ile yaptığı görüşmelerde mutlu sona ulaştı. TOKİ’nin  Akyazı  stadyumunun yanında inşa edilmek üzere projeye dahil ettiği kulüp idari binası ve antrenman tesislerinin yapımı da stadyumla birlikte tamamlanacak.  Trabzon  Havalimanı’nın alt kısmında bulunan Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nden  Akyazı  kompleksine taşınacak olan bordo mavililer , mevcut tesisleri de havalimanı genişletme ve ikinci pist çalışmaları kapsamında Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne devredecek. Bu devirden kulüp kasasına yaklaşık 60 milyon liralık bir gelir girmesinin beklendiği ifade edildi. Böylece bordo mavililer hem yeni bir tesise kavuşacak , hem de mevcut tesisi kulüp için çok iyi bir gelir kapısı açacak şekilde devredecek.

HES’TEN YILDA 10 MİLYON DOLAR

Trabzonspor yönetiminin  büyük  önem verdiği projelerden birisi de Trabzon’un Çaykara Beldesi’nde yapımı planlanan hidroelektrik santrali olarak gösteriliyor.  Trabzonspor  Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş.’nin sahibi olduğu , Bordo  Mavi  Enerji Elektrik  Üretim  Tic. Ltd. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =