MHP den HES ler için komisyon önergesi

 MHP  Genel Başkan Yardımcısı  reşat doğru  ,  HES  lerle ilgili TBMM de acilen bir araştırma komisyonu kurulması gerektiğini belirtti.

haber7
0

Doğru , "Ülke genelinde daha fazla felaketlere neden olmadan insan hayatı göz önüne alınarak projeler tekrar değerlendirilmeli ve gerekirse durdurulmalıdır." dedi.

Meclis te Adana Milletvekili Ali Halaman ile Filyos Çayı nda meydana gelen olayla ilgili basın toplantısı düzenleyen  reşat doğru  , ikinci köprünün geçişlere durdurulmasını isteyerek , dere kenarında çadırlarda umutla bekleyen kayıpların yakınlarına sahip çıkılması gerektiğini dile getirdi. Bundan 61 yıl önce yapılan ve ekonomik ömrü sona eren köprünün daha önceki zamanlarda kontrol edilip trafiğe kapatılması gerektiğini aktaran Doğru , "Karayolları nın kontrol ve sorumluluğunda bulunan köprü , geçen yıl belediyeye devredilmiştir. Belediye hangi imkânlarıyla köprüyü kontrol edecek ve müdahale edecektir?" diye sordu.

Filyos Çayı ndaki olayın  HES  nedeniyle yaşandığını savunan Doğru , "HES projesi yapımı esnasında baraj kapakları açılınca yıpranmış olan köprü ayakları daha fazla etkileniyor. Yıpranan köprü ayakları debisi artan derenin gücüne dayanamayarak yıkılıyor. Filyos Çayı ndaki yıkılmanın nedeni budur." dedi.

HES lerle ilgili TBMM de bir araştırma komisyonu kurulması gerektiğini ifade eden Doğru , "Ülke ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =