BMW’nin hibrit spor otomobil konsepti

 BMW  ,  hibrit   spor   otomobil   konsepti  i8 Spyder’ın üçüncü üretim öncesi versiyonunu sundu.

sonhaberler
0

Gelecekte çıkacak bütün  BMW  i alt markası modelleri gibi Spyder da karbon fiberle takviye edilmiş plastik bir yapıyı ve bunun üzerine giydirilmiş aynı malzemeden gövde panellerini temel alıyor.

Araç 4480 mm uzunluğunda , 1922 mm genişliğinde ve 1208 mm yüksekliğinde , yani üstü açılır 3 Serisi ne göre 130 mm daha kısa , 142 mm daha geniş ve 187 mm daha alçak.

BMW , aracın 2650 mm lik dingil açıklığının "ferah" bir ortam sağladığını söyledi.

GA_googleFillSlot

i8 Spyder , sabit tavanlı i8 konseptinde kullanılan , prizden de şarj olabilen benzinli-elektrikli  hibrit  sisteme sahip. 1 ,5 litrelik üç silindirli turbo benzinli motor şaside ortaya monte edilmiş ve arka tekerleklere 223 beygire kadar güç sağlıyor.

Aynı motorun gelecekteki Mini lerde ve yeni , önden çekişli bir  BMW  de de kullanılması bekleniyor.

i8 Spyder da 1 ,5 litrelik benzinli motorun yanı sıra , şaside öne monte edilmiş 131 bg lik elektrikli motor da bulunuyor. Bu motor ön tekerlekleri sabit oranlı bir şanzıman vasıtasıyla tahrik ediyor.

i8 in aktarma organları benzin veya elektrik gücüyle veya ikisinin bir kombinasyonuyla ve ön , arka veya dört tekerlek çekişli olarak çalışabiliyor. Menzil uzatma sistemi bataryayı araç hareket halindeyken şarj edebiliyor.

Benzinli ve elektrikli motorlar birlikte 354 beygür güç ve 550 Nm tork ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =