Kuzey Kore yi gözledi
Etiketler:

NÜKLEER Güvenlik Zirvesi başlamadan önce dün yoğun bir gün geçiren  ABD  Başkanı Barack Obama , bir ara soluğu ,  Kuzey   Kore  yle Güney  Kore  yi birbirinden ayıran Askerden Arındırılmış Bölge de aldı.

hurriyet
0

Obama , iki ülkeyi ayıran sınırdaki kontrol noktasında ,  Kuzey   Kore  tarafını dürbünle gözetledi. Amerikalı lider , yörüngeye uydu yerleştirmek amacıyla uzun menzilli füze fırlatma kararını açıklayan  Kuzey   Kore  nin , böyle yaparak bölgede daha da yalnız kalacağını vurguladı , bu ülkeyi kötü huylarından sıyrılması konusunda uyardı. Bölgeye kamuflajla gelen Obama , Amerikan askerlerinin yanında yaklaşık 10 dakika kaldı , onlara Sizlerle gurur duyuyorum mesajı verdi. Bu arada  Kuzey   Kore  , gelecek ay fırlatacağı uzun menzilli füzeyi dün rampaya koyduğunu açıkladı.

NÜKLEER KARŞITI EYLEMLERDEN RENKLİ GÖRÜNTÜLER / FOTO GALERİ

ABD Başkanı , hemen her gittiği yerde olduğu gibi Güney  Kore  de de protesto edildi. Nükleer karşıtı çevre örgüt üyeleri , atık maddelerin zararlarından korunmaya yarayan kostümlerden giydi , kucaklarına da , çevre felâketi nedeniyle hayvanların nesillerinin tükendiğini anlatmak amacıyla , birer balık aldı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =