Dışişleri: Çalışmalarımız çok yönlü devam ediyor

 Dışişleri  Bakanlığı ından  suriye  de kendilerinden haber alınamayan Türk gazeteciler Adem Özköse ve  hamit coşkun  için açıklama geldi.

haber7
0

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal ,  suriye  de kendilerinden haber alınamayan Türk gazeteciler Adem Özköse ve  hamit coşkun  un öncelikle nerede olduklarının ve sağlık durumlarının tespiti açısından çalışmalarının sürdüğünü belirterek , "Ancak şu ana kadar bize ulaşmış resmi ve tam teyit edilmiş bir bilgi yok" dedi.

Ünal ,  Dışişleri  Bakanlığı nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Suriye de kendilerinden haber alınamayan iki Türk gazeteci hakkındaki en son bilgilerin sorulması üzerine Ünal , olayın öğrenilmesinin ardından Şam Büyükelçiliği ve Halep Başkonsolosluğu ile temasa geçtiklerini söyledi.

Suriye makamları nezdinde gerekli girişimlerin yapıldığını anlatan Ünal , "Şu ana kadar bize ulaşmış resmi ve tam teyit edilmiş bir bilgi yok" dedi.

Aldıkları bilgilere göre gazetecilerin 5 Mart ta  suriye  ye geçtiklerini ve kendileri ile en son 10 Mart ta temas sağlandığını belirten Ünal , "O tarihten beri kendilerinden haber alınamıyor. Ancak bu arkadaşlarımızın öncelikle nerede olduklarının ve sağlık durumlarının tespiti açısından çalışmalarımız çok yönlü olarak sürdürülüyor" diye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =