Sahabe Zürare, hayatımız için ne dedi?

 edirne  de Es ad b.  Zürare  coşkusu yaşanırken , Es ad b.  Zürare  bizlerin hayatlarına ne dediğine dair beş önemli noktaya dikkat çekildi.

haber7
0

Siyer Araştırmaları Merkezi nin düzenlediği 82 İl 82 Sahabi programlarının beşincisi  edirne  de ,  etso  (Edirne Ticaret ve Sanayi Odası)  konferans  solunda büyük bir coşku ile gerçekleşti. Çevre il ve ilçelerin de yoğun ilgi gösterdiği program , izleyenlere çok farklı duygular yaşattı.

Program Eski Cami İmam Hatibi Mehmet Erdoğan ın Kur an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sonra programı organize eden O nun (sas) İzinde öğrenci grup başkanı Ömer Kaymaz bir selamlama konuşması yaptı. 82 İl 82 Sahabi projesinin tanıtım filminin izlenmesinin ardından kürsüye Muhammed Emin Yıldırım , davet edildi. Yıldırım , sözlerine  edirne  nin tarihi ve kültürel zenginliğinden ve öneminden bahsederek başladı. Neden  edirne  gibi serhat şehrimizde , 92 yıl Osmanlı ya başkentlik yapmış bir şehrimizde Es ad b. Zürare gibi bir sahabi efendimiz anlatılacaktır? sorusunu sorduktan sonra , bunun gerekçelerini anlattı.  dedi  ki: "Edirne , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =