GSM operatörlerinin numara taşımayı engelleme oyunları

 GSM  operatörleri abonelerinin başka bir operatöre numarasını taşımasını engellemek için kimi oyunlara başvuruyor

sonhaberler
0

Türkiye nin En Büyük Şikayet Portalı Şikayetvar a gönderilen şikayetlere göre; GSM operatörleri arasındaki  numara  taşıma rekabeti giderek artarken mağdur olan tüketici oluyor.

Reklamlarla  numara  taşımadaki performanslarını açıklayan operatörlerin  oyunları  gelen şikayetler sonrası ortaya çıktı.

İşte o şikayetlerden bazıları:

GA_googleFillSlot Hat başkasına devredilerek numarayı taşımam engellendi!

"Hattı bizzat yıllar öncesinde giderek ben aldım. Benim kimlik bilgilerimle açıldı. Yıllardır hat benim üzerimeydi , GSM operatörümün müşteri hizmetlerini aradığımda güvenlik olarak sürekli kendimi teyit ettim. Ama şu an hat kendi kendine hiç tanımadığım başkasının üzerine oldu. Sebebi ise hattımın başka operatöre taşınmasını engellemektir. Sizde benim nüfus cüzdanımın fotokopisi var. Kendi kimliğimle açtırdım ve yıllardır kendi üzerime olduğu hattın nasıl böyle bir şeye uğradığının açıklanması gerekir."

Kimlik bilgilerini siliyorlar

"GSM operatörüne başvurduk ve numaramızı taşımak istediğimizi belirttik. 6 gün içinde geçersiniz dediler. 2 gün sonra cep telefonuma mesaj geldi:  numara  taşıma işleminiz başarısız olarak sonuçlanmıştır. Aradığımda Kimlik bilgileriniz bize verdiğinizle uyuşmadığından diğer operatör sizi bize vermedi" diye cevap aldım. 11 yıldır kullandığım ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =