Kaddafi son ana dek dostu Erdoğan dan yardım bekledi

 libya  nın devrik lideri merhum Muammer  Kaddafi  , son anına kadar  Erdoğan  , Blair ve Berlusconi den  yardım  beklemiş

sonhaberler
0

Ekim ayında muhalifler tarafından öldürülen  libya  nın devrik lideri merhum Muammer  Kaddafi  nin , "dostlarım" olarak adlandırdığı Başbakan Recep Tayyip  Erdoğan  , İtalya Başbakanı  Silvio Berlusconi  ve İngiltere eski başbakanlarından  tony blair  den son  ana  kadar kendisi için bir şey yapmalarını beklediği ortaya çıktı.

ÇATIŞMALARI SON AYLARDA OĞULLARI YÖNETİYORDU

El Cezire Televizyonu na konuşan  Kaddafi  nin en yakın korumalarından Mansur Idhow , son aylarda çatışmaların  Kaddafi  den çok oğulları Seyfülislam , Mutasım ve Hamis tarafından yürütüldüğünü öne sürüyor.

Muhaliflerin elinde tutuklu bulan Idhow , tutuklu bulunduğu Misrata da konuştuğu El Cezire muhabirine  Kaddafi  nin son anına kadar dahi yüzünde bir korku emaresi göstermediğini , tüm telkinlere rağmen ülkeden kaçmayı düşünmediğini de iddia ediyor.

GA_googleFillSlot KADDAFİ KAÇMAK İSTEMEDİ

Özellikle  Kaddafi  nin son günleri konusunda ilginç ifadeler kullanan Idhow , "Trablus tan  sirte  ye gittiğimizde kenti terk etmemiz gerektiğini , çünkü  sirte  nin çok küçük olduğunu ve kolayca abluka altına alınacağını söyledik. Kaçacak yeri olmayan küçücük bir oda gibiydi ve kalmak intihar anlamına geliyordu. Ancak  Kaddafi  bizi dinlemedi." diyor.

DOĞDUĞU YERDE ÖLMEK İSTİYORDU

Idhow , "Terk edilmiş evlerde yiyecek aradılar ve birkaç günde bir yerlerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =