Kaddafi Erdoğan dan yardım beklemiş

Ekim ayında muhalifler tarafından öldürülen Libya devrik lideri  Kaddafi  nin son anına kadar , "dostlarım" dediği Başbakan  Erdoğan  ve iki liderden  yardım  beklediği ortaya çıktı.

haber7
0

Ekim ayında muhalifler tarafından öldürülen Libya devrik lideri Muammer  Kaddafi  nin , "dostlarım" olarak adlandırdığı Başbakan Recep Tayyip  Erdoğan  , İtalya Başbakanı  silvio berlusconi  ve İngiltere eski başbakanlarından  tony blair  den son ana kadar kendisi için bir şey yapmalarını beklediği ortaya çıktı.  el cezire  Televizyonu na konuşan  Kaddafi  nin en yakın korumalarından Mansur Idhow , son aylarda çatışmaların  Kaddafi  den çok oğulları Seyfülislam , Mutasım ve Hamis tarafından yürütüldüğünü öne sürüyor.

Muhaliflerin elinde tutuklu bulan Idhow , tutuklu bulunduğu Misrata da konuştuğu  el cezire  muhabirine  Kaddafi  nin son anına kadar dahi yüzünde bir korku emaresi göstermediğini , tüm telkinlere rağmen ülkeden kaçmayı düşünmediğini de iddia ediyor.

Özellikle  Kaddafi  nin son günleri konusunda ilginç ifadeler kullanan Idhow , "Trablus tan  sirte  ye gittiğimizde kenti terk etmemiz gerektiğini , çünkü  sirte  nin çok küçük olduğunu ve kolayca abluka altına alınacağını söyledik. Kaçacak yeri olmayan küçücük bir oda gibiydi ve kalmak intihar anlamına geliyordu. Ancak  Kaddafi  bizi dinlemedi." diyor.

Idhow , "Terk edilmiş evlerde yiyecek aradılar ve birkaç günde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =