Erbakan ın son seçim gezisini yaptığı il

Bugün hayatını kaybeden Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin  Erbakan  , Haziran ayında yapılacak genel seçimler öncesi ilk ve son  seçim   gezisini  26 Aralık 2010 günü Trabzon a yapmıştı.

haber7
0

Son seçim gezisinde Partisinin Trabzon İl Kongresi ne katılan  Erbakan  , Trabzon 19 Mayıs Spor Salonu nda  yaptığı  konuşmada "Trabzon un asli , Rize nin fahri hemşehrisiyim. Seçim çalışmaları için muhteşem bir kongre yaptık , arkasından çalışmaları başlattık , çalışmalar başlarken Eyüp Sultan ın huzurunda yaptığımız duayla başladık , bu duanın ardından konferanslar verdik , besmeleyi çektik şimdi ilk adımımızı atıyoruz. Bu adımı Trabzon dan atıyoruz , tıpkı Fatih Sultan Mehmet gibi , İstanbul un ardından Trabzon a geldik. Çünkü Trabzon umuz Karadeniz in incisi Türkiye nin gözbebeğidir , imanlı kardeşlerimizin kalesidir. Sadece Trabzon un değil bütün Türkiye nin manevi önderlerini yetiştiren kıymetli ilimizdir. Haziran 2011 tarihindeki seçimler gibi çok büyük bir tarihi olayın adımını atarken , Bunu Trabzon gibi muhteşem bir şehrimizden başlatmak çok isabetli bir hareket olacaktır diyerek bunu bilerek çalışmalarımızı Trabzon dan başlatıyoruz" demişti.

"Trabzon un sokaklarında yürürken ilkokul çocukluğumu yeniden yaşadık" diyen  Erbakan  "Belediye Meydanı nın önünde nasıl rozet dağıtırdık , okullarımıza nasıl gidip gelirdik. Trabzon u böylece bir kere daha teneffüs etme şansı bulduk. Bundan dolayı hayatımın en büyük bahtiyarlıklarından birini daha yaşadım. Trabzon da oturduğunuz için şükredin. Sadece coğrafi yapısı itibariyle değil aynı zamanda hakikaten inşallah , yakın bir gelecekte bütün dünyanın merkezi haline gelecek. Milli görüş sayesinde öyle ki Asya da yapılan mallar Trabzon a gelecek , buradan Avrupa ya gidecek. Avrupa da yapılanlar Trabzon a gelecek , buradan Asya ya gidecek. Trabzon yapacağımız büyük bir serbest bölgeyle dünyanın merkezi haline gelecek ve hak ettiği şerefli mevkiye gelecek. Trabzon a ne yapsak azdır" şeklinde konuşmuştu.

Erbakan , çocukluğunun geçtiği Ortahisar mahallesi Tanjant Yolu üzerinde bulunan evini de aracının içinden bir süre izlemiş ve bu sırada duygulandığı gözlenmişti.  Erbakan  , Ankara dönüşü de bir hafta sonra rahatsızlığı nedeniyle Ankara Güven Hastanesi ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =