Canlı yayında canlı kalmak

Ernah Çelik ve  aynur ayaz   televizyon gazeteciliği seminerleri  nde konuştular. Erhan Çelik  canlı   yayında  işten atıldığı kötü anısını dinleyicilerle paylaştı

haber7
0

Küçükçekmece Belediyesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen “Televizyon Gazeteciliği Seminerleri” kapsamında Cennet Kültür Ve Sanat Merkezi’ne Kanal 7 Haber Spikeri Erhan Çelik ile gazeteci yazar ve spiker  aynur ayaz  konuk oldu.

Sunuculuğunu Soner Örnekol’un yaptığı söyleşide; konuklar öğrencilere gazetecilik , sosyal medya ,  canlı   yayında   canlı   kalmak  ve ekranın sağladığı popülerlik konularında bilgi verdi.

CANLI YAYINDA İŞTEN ATILDIM

İletişim fakültesi öğrencilerine spikerlik konusunda tavsiyelerde bulunan Erhan Çelik , “İş hayatında Türkiye’de  canlı  yayından atılan ilk adamım. Aslında yapmadığım bir haberden dolayı Reha Muhtar beni işten attığını açıklamıştı. Haber yöneticilerinin en kolay yaptığı iş budur. Ekran önünde konuşurken , tecrübe zamanla kazanılıyor. Çünkü  canlı  yayın; kas yapmak gibidir. Spiker adayları , mesleğe başladığınızda ilk etapta aklınıza gelen herşeyi konuşmayın , sormayın , söylemeyin. Gündemden haberiniz olsun. Ben günde 17 gazete okuyorum ve 4 ajans takip ediyorum” dedi.

YAYIN POLİTİKASIYLA ÖLÇÜŞTÜRMEYİN

Sosyal medyanın insanların ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =