İnternette alan adlarında yeni dönem

 İnternette  9 dolara al , 1000 dolara sat devri bitti.

haber7
0

Necdet Çalışkan ın haberi

27 yılda internetteki  alan  adları neredeyse tüketince , yenileri için kapı biraz pahalıya açıldı.  alan  adında noktadan sonrasını kullanıcıya bırakan  yeni  dönemde , bankasından holdingine büyük markalar , adlarını almak için 210 bin doları gözden çıkarmak zorunda kalacak

İlk  alan  adının verildiği 1 Ocak 1985 yılından bu yana internetin 27 yıllık geçmişindeki en büyük değişlik geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız gerçekleşti. net , com , org ile başlayan bu adlandırma sisteminde 2011 yılı sonunda 100 milyonu com uzantılı olmak üzere 220 milyonluk internet sitesi  alan  adına ulaşıldı.

Hal böyle olunca ,  yeni  internet sitelerine adlandırmakta zorlanan İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) , hem gerekli görülen hem de çok tartışılan bir uygulamaya imza attı. Artık ICANN tarafından tanımlanıp , kullanım izinleri verilen  alan  adlarından farklı olarak , başvuranın isteğine göre kendi istedikleri  alan  adı uzantıları da kullanılabilecek. Geçen hafta başlayan tescil dönemi , 30 Mart 2012 ye kadar devam edecek. 2013 yılında da  yeni  uzantılı siteler devreye girecek.

ADINI ALMAK İSTEYEN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =