Mesh yapanlara büyük kolaylık!

Dede ve ninelerimizin kara lastik içine giymesiyle öğrendiğimiz siyah deri meshleri tarihe karıştıracak bir ürün piyasaya sürüldü. adına Adına ister çorap ister  Mesh  diyin.

haber7
0

Namaz için günde 5 vakit  abdest  alan Müslümanların işini kolaylaştıracak bir ürün geliştirildi.

Eskiden dede ve ninelerimizin kara lastiklerin içine giydikleri , deriden yapılmış su geçirmez çarıkvari mestleri tarihe karıştırıcak bu ürün çorap olarak kullanılıyor ve  abdest  alırken üzerine meshedilebiliyor.

Almanya menşeili Eshel Textil firmasının geliştirdiği "Çorap Mest"ler su geçirmediği için din adamlarından üzerine meshedilebilir "patentini" da almış durumda.

Almanya da yaşayan gurbetçi Türk ve diğer Müslümanların büyük ilgi gösterdiği "Çorap Mest"i Türkiye pazarına da sokan firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Canlı yeni ürünü Haber 7 ye anlattı.

Çorap mest ilginç bir ürün… Nereden aklınıza geldi?
İlginç fakat bir o kadarda ihtiyaç duyulan bir ürün. Genel merkezimiz Almanya’da ve ben doğma büyüme Almanya’dayım. Buradaki gurbetçilerimizin  abdest  alırken ne kadar zorluklar çektiklerini bizzat yaşayarak görüyoruz. Bununla beraber sık sık seyahatler yaptığımız için  abdest  almak her yerde mümkün olmuyor. Olsa bile ayaklarımızı insanların ellerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =