milliyet
0

Tural , AA muhabirine  PTT  açısından 2011 yılını değerlendirdi ,  2012  yılına ait hedeflerini açıkladı.

Osman Tural , 2 asra yakın geçmişe sahip PTT’nin yaptığı atılımlarla Türkiye’de son dönemlerin en çok gelişen kurumlarından biri olduğunu belirterek , PTT’den telefon hizmetlerinin ayrılmasının ardından PTT’yi verimli hale getirmek için bir takım çalışmalar yapmaları gerektiğini düşündüklerini anlattı.

2000’li yıllarda yaşanan kriz ortamı ve PTT’nin yaygın işyeri ağı ile bankacılık sektöründe avantajlı olabileceği düşüncesi ve bu alanda halka hizmet etmek amacıyla banka , lojistik işine ağırlık verdiklerini kaydeden Tural , ilk olarak  PTT  personelinde bir zihniyet değişimi oluşturduklarını ifade etti. Tural , bu anlamda kaliteli hizmet için sürekli etkin eğitimler yaptıklarını , sadece 2011 yılında eğitime 4 milyon lira bütçe ayırdıklarını söyledi.

Tural , "Çalışan sayımız yıllar itibarıyla hep aynı kalmasına karşın kişi başı verimlilik ortalama yüzde 25 artış gösterdi. PTTBank , posta , kargo , lojistik işlem sayısı yüzde 22 ,5 arttı" dedi.

Saatte 6 bin posta , torba ve kutularını otomatik ayıran akıllı konveyör sisteminin kurulumunu tamamladıklarını , saatte toplam 150 bin gönderiyi okuyarak cihet bazında 920 göze ayırım yapan otomatik mektup ayrım sistemi kurulumunu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =