Oksijen tüpü devri kapanıyor

Hastanelerde bulundurulan büyük  Oksijen  tüpleri tarihe karışıyor. Hastaneler , artık kendi oksijenini havadan üretecek.

haber7
0

Ankaralı bir firma , ürettiği  Oksijen  jeneratörüyle hastanelerde risk oluşturan parlayıcı ve patlayıcı sorunlarına yol açabilecek basınçlı  Oksijen  tüplerinin devrine son veriyor.  Oksijen  jeneratörü , ambulans ve sahra hastanelerinde kullanılabilecek. Jeneratör ile kapalı mekanlardaki büyük basınçlı  Oksijen  tüplerinin risk oluşturma ihtimali kalkıyor.

Geçen yıl Ankara’nın Ostim ve İvedik Sanayi Merkezi’nde yaşanan , 20 kişinin ölüm nedenleri arasında gösterilen basınçlı  Oksijen  tüpleri ülke gündeminin ilk sırasına oturmuştu. Daha çok hastanelere verilen  Oksijen  tüpleri , içindeki hava basıncı ve taşımada yaşanan sorunlar nedeniyle tehlikeli olduğu yönünde tartışmalar yaşanmıştı.

"OKSİJEN ÜRETEN JENERATÖR İLE RİSKLER ORTADAN KALKTI"

Ankaralı TESA Medikal firması ,  Oksijen  üretimi sağlayacak jeneratör üreterek , bu riskleri ortadan kaldırdı. Erzurumlu iş adamı Efkar Özcan’ın  Oksijen  jeneratörünü üretmesinin sebebi , yaşadığı talihsiz olaylarla ilgili. Özcan’ın ilk çocuğunun doğumunda hastanede  Oksijen  tüpü olmaması dolayısıyla özürlü doğması ve kardeşinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =