Yunan bankaları hisselerini satıyor

Yunanistan da , borçların kırpılması planının (PSI) uygulanması öncesinde sermaye arttırımını hedefleyen  Yunan  bankalarının dış ülkelerdeki  hisselerini  satışa çıkardığı bildirildi.

haber7
0

Yunan medyası , zor durumda bulunan  Yunan  bankalarının , PSI programıyla uğrayacakları zararlarını dış ülkelerdeki  hisselerini  satarak kapatmayı amaçladıklarını duyurdu.

Atina da yayımlanan haftalık To Vima gazetesi ,  Yunan  bankalarının , aralarında Türkiye nin de bulunduğu birçok ülkedeki banka hisselerinin satışını bir "can simidi" olarak gördüğünü belirttiği haberinde ,  Yunan  National Bank of Greece in (NBG) , Finansbank daki  hisselerini  satış listesine aldığını yazdı.

Proto Thema gazetesi de , Yunanlı bankacıların bu satışlardan , yeniden sermayelendirilme çabalarına önemli katkı sağlayacak 4-5 milyar avro gelir sağlamayı hedeflediğini belirttiği haberinde , bu çerçevede Alpha-Eurobank ın Türkiye deki  hisselerini  , Pireos Bank ve Agricultural Bank of Greece nin de Mısır , Romanya ve Avustralya daki  hisselerini  satışa çıkardığı duyurdu.

Proto Thema , IMF nin , PSI uygulamasıyla ilgili değerlendirmelerinde , sözkonusu uygulamanın ardından  Yunan  bankalarının 40 milyar avroluk ek sermayeye ihtiyacı olacağını bildirdiğini kaydettiği haberinde , son dönemde 5 milyar avroluk tahvil satışı yapan dört büyük yerel bankanın pratik olarak daha fazla sermaye arttırımına gitmelerinin mümkün olmadığını ve sadece hisse satışlarından belirli bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =