milliyet
0

Çanakkale Meslek Yüksekokulu ve Akademi  Çanakkale  Derneği’nin birlikte düzenlediği ’Deprem Gerçeği ve Çanakkale’ konulu panele  Rektör  Prof. Dr. Sedat Laçiner’in sözleri damga vurdu. Türk toplumunun her felaketle ıslah olduğun görüşünü savunan Prof. Dr.  Laçiner  , "Keşke her yıl  Deprem  olsa da , biz öğrene öğrene bu işin idealini almış olsak" dedi.

Terzioğlu Yerleşkesi Troia Kültür Merkezi’ndeki paneli  Çanakkale  Valisi Güngör Azim Tuna ,  Çanakkale  Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral  Hasan Doğan  , Belediye Başkanvekili Oğuz Teoman ile çok sayıda bürokrat ,  akademisyen  ve öğrenci izledi. Panelde Prof. Dr. Hasan Orhun Köksal , Prof. Dr. Rahmi Nurhan Çelik , Doç. Dr.  Oğuz Gündoğdu  , İnşaat Yüksek Mühendisi Namık Güver , Jeoloji Mühendisi Cem Demir konuşmacı olarak yer aldı. Ancak , panele konuşmacıların değil , ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’in sözleri damgasını vurdu. Panelin açılında kürsüye çıkan Prof. Dr. Laçiner’in söyledikleri salonda şok etkisi yarattı.

’KEŞKE HER YIL  Deprem  OLSA’

MNetBanner

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr.  Laçiner  , açılış konuşmasında Türk olmakla gurur duyduğunu , ancak Türkler’in bazı konularda ciddi eksikleri olduğunu düşündüğünü söyledi. Bu eksiklerden en önemlisinin bilimden istifade etme olduğuna dikkat çeken Prof. Dr.  Laçiner  şöyle konuştu: "Türk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =