Hatay üstünde İsrail Heronu sınırı gözledi

milliyet
0

 Hatay ın Kırıkhan mevkiinde bulunan askerî tesislerin görüntülerini almak üzere İsrail’in casus amaçlı  heron  gönderdiği iddia edildi.

Taraf gazetesinin haberine göre , 14. Hawk B. Komutanlığı  üstünde   füze  bataryaları ve radar mevzilerini görüntüleyen  heron  , bir askerin birlik üzerinde beyaz bir ışık görmesiyle fark edildi. Radarlarla dört saat boyunca takip edilen  heron  için Diyarbakır’dan iki  F-16   savaş uçağı  kaldırıldı ancak bir şey yapılmadı.

Taraf ın ayrıntılarına ulaştığı olay 20 Eylül 2011 tarihinde Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’nde yaşanıyor. 14. Hawk B. Komutanlığı’nda görevli Hava Savunma Üsteğmen , birliğin üzerinde beyaz ışık yayan bir cisim fark ediyor. Çıplak gözle gördüğü bu cisim üzerine dinleme nöbetinde bulunan Hava Savunma Kıdemli Çavuş a telsizden çağrı yapıyor. Görüntülerin alınmasına yardımcı olan Skop’ta herhangi bir iz görüp görmediğini soruyor. Kıdemli Çavuş , kendisine görünen bir cisim olmadığı cevabını veriyor. Telsizden yapılan anonsu duyan başka bir Kıdemli Çavuş , bahsedilen cisme benzer bir cismin üzerlerinde dolaştığını kendilerine bildiriyor. Bunun üzerine her iki isim de acilen Nizamiye’ye gidiyorlar. Üsteğmen , beyaz ışık yayan cismi ilk gördüğü noktaya bakıyor ve orada olmadığını görüyor. Ardından başını kaldırdığında cismin Nizamiye üzerinde olduğunu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =