Milletvekilleri için  yardım sandığı

milliyet
0

Ergün AYAZ- Orhan UZUN/İZMİT(Kocaeli) ,(DHA)

İzmit’te tüm izinli protesto gösterilerinin gerçekleştirildiği Demokrasi Parkı’nda bir araya gelen  Kartepe   İnsan Hakları  Dayanışma Derneği üyesi 10 kişi , Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de veto ettiği milletvekili maaş zammına ,  Milletvekilleri  için vatandaşlardan para toplayarak tepki gösterdi.

UTANIN

Ülkede emekli ve çalışan emekçilerin  açlık  sınırları altında yaşarken milletvekillerinin kendilerine yaptıkları maaş zammını kabul edemediklerini söyleyen Dernek Başkanı Ali Akbaş yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Emekli ve çalışan insanlarımız çoğu zaman aç gezip aç yatarken , bizleri yöneten ve  TBMM  çatısı altında keyifli bir hayat süren elit ve seçilmiş tabakanın adeta hışmına uğramıştır. Kendilerine maaş zammı yapmanın yanı sıra bir de milletle alay edercesine utanmadan ve arlanmadan geçinemediklerini söylemektedirler. Ey milletvekilleri; utanın , utanın. Eğer utanacak yüzünüz kaldıysa..."

MNetBanner

O ZAMAN BİZİM ÖLMEMİZ LAZIM

BAĞKUR emeklisi olduğunu söyleyen ve 520 lira maaşla hayatta kalmaya çalıştığını söyleyen Sevim Satıroğlu da , "Milletvekillerine yapılan maaş zammını fazla buluyorum. Ben 520 lira maaşımla geçinmeye çalışırken , onlar kendilerine yaptıkları maaş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =