Gorbaçov dan Putin e "bırak" çağrısı

SSCB nin son başkanı Mihail  Gorbaçov  ,  rusya  Başbakanı Vladimir  Putin  in siyaseti bırakması gerektiğini söyledi

haberturk
0

Rusya nın Eho Moskvı radyosuna konuşan  Gorbaçov  , son dönemlerde ülke genelinde düzenlenen mitingleri değerlendirerek Ben  Putin  e şimdi gitmesini tavsiye ederdim. İki dönem devlet başkanı ve bir dönem başbakan olarak görev yaptın. Yeter dedi.

Kendisinin 1991 yılında SSCB yönetimini bırakmasını örnek gösteren  Gorbaçov  ,  Putin  in de onun yolundan gitmesi gerektiğini ve bu yolla yapılan olumlu şeylerin korunabileceğini dile getirdi.

Gorbaçov , 1991 yılında kimsenin onu yönetimden almadığını , kendisinin bu kararı verdiğini vurgulayarak , Yönetimi böyle devretmenin korkulacak bir yönü yoktur diye konuştu.

Gorbaçov , Yönetimin bırakılmaması ve olumlu karşı adımların atılmaması durumunda , daha da kötü olabileceğini ifade etti.

Seçim sonuçlarının halkın iradesini yansıtmadığına inandığını söyleyen  Gorbaçov  , seçim sonuçlarına inanmayan kişi sayısının da her gün daha da arttığını ileri sürdü.

Daha önce de Devlet Başkanı Dmitri Medvedev ve Başbakan Vladimir  Putin  hakkında eleştirileri dile getiren ve yönetimin  rusya  yı çıkmaza götürdüğünü vurgulayan Mihail  Gorbaçov  , seçim sonuçlarının iptal edilmesini istedi.

Rusya da dün yapılan ve dürüst seçimler in yapılması , seçim sonuçlarının iptal edilmesi , Başbakan  Putin  ile Merkezi Seçim Kurulu başkanı Vladimir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =