Fethullah Gülen in Hukuk Serüveni

Teksas Üniversitesinde 25 yılı aşkın süre  Hukuk  dersleri veren  james c. harrington  , 2000 yılında Ankara daki bir devlet güvenlik mahkemesinde başlayan  Gülen  Davasını anlattı.

haber7
0

"Gülen in barışsal değişim , demokrasiye saygı , devlet işleri ile dini hayatı ayıran yenilikçi mesajları aynı zamanda kendisinin güzel ahlaklı ve aksiyoner dini hayatı çoğu kimse için cazip ılımlı ve umut vaad edici olmuştur. Bu düşünceler Anadolu daki orta sınıfın  ekonomik yükselişinin ivme kazanmasında etkili olmuştur. 

ABD de 19. yy ın sonu ve 20 , yy ın başlarında sosyal adalet ve sivil özgürlüklerin ilerlemesinde önemli rolü olan avukat Clarence Darrow kanunların , hakim olan güç tarafından şekillendirildiğini ve kendisine hizmet edecek biçimde ayarlandığını belirten kanun ile adalet arasındaki ayrıma dikkat çekmiştir.

Ancak farklı olarak  Fethullah  Gülen davasında kanun ve adalet , işbirliği yaparak daha adil bir toplum  ve dünya isteyenlerin lehine davranmıştır.

Gelecekte , tarih yazanlar Gülen in bıraktığı bu mirası onun takipçilerinin ve ondan ilham alanların nasıl kullandığını yazacaklardır" diyor Fethullah Gülen in  Hukuk  Serüveni adlı kitabın yazarı  james c. harrington  , kitabının son bölümünde.

Teksas Üniversitesinde 25 yılı aşkın süre  Hukuk  dersleri veren  james c. harrington  , Teksas İnsan Hakları Projesi Derneği nin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =