10 şeker fabrikasına 922 milyon dolar

İki  portföy  halinde satışa çıkan 10  şeker  fabrikası için yapılan ihalelere toplam  922   milyon  dolarlık teklif geldi.

sonhaberler
0

Türkiye Şeker Fabrikaları’na ait iki  portföy  halinde satışa çıkan 10  şeker  fabrikası için yapılan ihalelere toplam  922   milyon   dolar  teklif geldi. Dün gerçekleşen nihai pazarlık görüşmelerinde  portföy  C kapsamındaki Kastamonu , Kırşehir , Turhal , Yozgat , Çorum ve Çarşamba Şeker Fabrikaları’na 656  milyon   dolar  ile en yüksek teklifi Ak-Can Şeker verirken ,  portföy  B kapsamındaki Elazığ , Malatya , Erzincan ve Elbistan Şeker Fabrikaları’na da Kolin-Limak Ortak Girişimi 265  milyon  500 bin dolarla en yüksek teklifi verdi. İhale Komisyonu Başkanı Sami Ölmeztoprak’ın ricasıyla bedel 266  milyon  dolara yuvarlandı.

İHALEYE 6 FİRMA KATILDI

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Türkiye Şeker Fabrikaları’na ait Kastamonu , Kırşehir , Turhal , Yozgat , Çorum ve Çarşamba Şeker Fabrikaları (Portföy-C) ile Elazığ , Malatya , Erzincan ve Elbistan Şeker Fabrikaları (Portföy-B) bir bütün halinde özelleştirme ihalelerinin nihai pazarlık görüşmeleri dün yapıldı. Son tekliflerin 11 Kasım’da alındığı  ihale  süreci için nihai pazarlık görüşmeleri için ilk olarak 14.30’da  portföy  C için başladı.  portföy  C’nin nihai pazarlık görüşmelerine , Safi Şeker , Ak-Can Şeker , Torunlar Gıda , Özaltın İnşaat , Kolin-Limak ve Konya Şeker olmak üzere 6 firma katıldı. Elemeli turların ardından açık artırmaya geçildi. 51 tur süren açık artırmada ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =