Deprem çadırında buruk düğün!

Van ın Pirgarip Köyü nde hayat normale dönmeye başladı. Esenler Belediyesi nin katkılarıyla depremden sonra köyde ilk  düğün  gerçekleştirildi.

haber7
0

Düğünler , doğumdan ölüme uzanan hayat yolculuğunda insanoğlunun belki de en önemli kilometre taşlarındandır. Yuva kuracak gençlerin sevgide birleşen kalplerinin , bir daha ayrılmamak üzere mühürlenme törenidir düğünler. Her genç erkek ve genç kız , yeni bir hayata merhaba diyecekleri düğün günlerinin en iyi şekilde geçmesini ister. Giyecekleri elbise ve gelinlikten , misafirlerin ağırlanmasına , ikramlardan düğünün yapılacağı mekâna kadar düğünle ilgili her şeyin en iyi olması için gayret ederler. Van’a yaklaşık 60 kilometre uzaklıktaki Pirgarip Köyü’nden Cüneyt Durna ile komşu köy Karaağaç Köyü’nden Semra Damarseçkin de aynı duygular içindeydi. Hayatlarını birleştirmek için her türlü hazırlığı yapan Durna ile Damarseçkin aileleri düğün tarihi olarak 30 Ekim 2011 Pazar gününü belirlediler.

Depremle her şey bitti

Ancak 23 Ekim 2011 tarihinde yaşanan ve yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği 7.2 şiddetindeki  Deprem  , bir çok insanın da hayallerini alıp götürdü. Köyleri yerle bir olan Durna ve Damarseçkin aileleri depremle birlikte düğünü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =